• Banner Image
  • Banner Image
  • Banner Image
  • Banner Image
  • Banner Image
ISI, SES, SU ve YANGIN YALITIMI SAĞLAR

GreenShield’in en önemli özelliklerinden biri, hem soğuğa hem de sıcağa karşıyalıtım sağlamasıdır. Kesintisiz yalıtım sağlayarak iç ve dış ortamlar arasında ısı köprüleri oluşmasına izin vermez ve böylelikle ısı kaybını engeller. Eğimli yüzeyler dahil yapı yüzeylerine uygulanabilir. Uygulandığı yapılarda %50’ye varan oranda ısı tasarrufu sağlar.

NEMİ ve KÜFÜ ENGELLER

Buhar difüzyon direnç faktörünün düşük olması iç ortamdaki nemin kolaylıkla dışarı atılmasını ve binanın nefes almasını sağlamaktadır.

SU YALITIMI SAĞLAR

Su yalıtımı binalarda yaşanan önemli bir problem olarak ortaya çıkmaktadır.Mantolama yapılarak duvarlar için su yalıtımı sağlamak üzere ve nem, küf ve rutubeti engellemek mümkündür.

ÇEVRE DOSTUDUR

Bileşenleri doğal maddelerden oluşan GreenShield radyoaktif ve kanserojen madde içermez, geri dönüştürülebilir. Çevre dostu bir malzeme olarak insan sağlığına maksimum önem verir.

DARBELERE DAYANIKLIDIR

Basınç dayanımı yeterince yüksek, aynı zamanda darbelere karşı son derecedayanıklı bir malzemedir. Ani ısı değişikliklerinden oluşan rötre çatlamaları yapmaz.

ÇOK HAFİFTİR

Normal sıvıdan yaklaşık 6 kat daha hafiftir. Bu özelliğin deprem emniyeti açısından son derece büyüktür. Ayrıca binanın ölü yükünün azalması sebebiyle temel donatısından da hiç de küçümsenmeyecek ölçüde tasarruf sağlamaktadır.

KOLAY BOYANABİLİR

Dış cephede 20 ºC ortam sıcaklığında 72 saat sonra boyaya hazır hale gelir.Boyaya hazır hale gelmesi, çabuk bitmesi gereken projelerde önemli bir avantajdır. Dış cephede gerekirse boyasız olarak her hangi bir koruyucu kaplama kullanılmadan beyaz renkte uygulanabilir.

TASARRUF SAĞLAR

İç ve dış cephelerde kaba sıvadan daha sonra direkt uygulandığında hem içeride hemde dışarıda ince sıva maliyetini tamamen kaldırarak malzemeden,zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar.

ÇOK KOLAY UYGULANIR

Her türlü binada; tuğla, gaz beton, brüt beton, seramik, betopan gibi malzeme-lerden oluşan farklı duvar elemanlarına doğrudan uygulanabilir. Homojen yapısı ve sıva gibi uygulanabilmesi kontrolü kolaylaştırır. Uygulama hataları ve sonradan oluşacak hasarlar kolay onarılabilir. Geniş yüzeylerde makine ile uygulanır ve böylece işçilik, zaman, uygulama kolaylığı ve tasarruf sağlar.Dışarıdan uygulama zorluğu olan binalarda iç yüzeylere de uygulanır.GreenShield, uygulandığı yüzeylerde kolayca bölgesel tadilat işlemine olanak tanır. Dış etkenlerden ya da herhangi bir durumdan yüzeylerde oluşabilecek olan sorunlar; bölgesel tadilat ile düzeltilerek yalıtım korunurGreenShield Turkey Su İticilik Testi

GreenShield Turkey Uygulama

GreenShield Turkey Uygulama

GreenShield Turkey Uygulama

GreenShield Turkey Uygulama